Akrylový tmel

Spáry mezi rámy oken a zárubnemi dverí v interiéru, utesnení spár mezi zdmi a okenními parapety, tmelení spoju a prasklin v sádrokartonech. Uvedené spoje až do dilatací 15%. Velmi snadno použitelný, kvalitní tmel na bázi akrylátové disperze. Barevne stálý (nežloutne), po vytvrzení odolný krátkodobému pusobení vody, velmi dobre prilne k porézním materiálum.

 

Štukový tmel

Tmelení spoju a prasklin na fasádách, opravy prasklin štukových povrchu, retušovací opravy zrnitých povrchu, dokoncovací hrubozrnné spárování kolem instalovaných prvku. Uvedené spoje až do dilatací 10%. Speciální pružne plastický tmel na bázi akrylové disperze s plnivem imitujícím vzhled hrubých omítek. Barevne stálý, po vytvrzení odolný povetrnosti, výborne prilne k porézním materiálum.

 

Stavbarský tmel

Venkovní spárování zdiva, spárování mezi zdivem a rámy oken nebo zárubnemi dverí, zasklívací tmelení skleníku, tmelení spoju kanalizacních a odpadních rádu, spoje s malým pohybem (max. 7%). Uvnitr zustává trvale plastický (nevytvrzený) a na povrchu vytvárí hladkou elastickou slupku. Pretíratelný po 24 hodinách, nevytvárí skvrny na porézních materiálech. Velmi dobre prilne na všechny suché materiály.

 

Sanitární tmel

Tmelení spár v sanitárních místnostech, kuchyních, koupelnách, sprchách, toaletách, oprava prasklin ve zdech a stropech až do dilatací 15%. Spoje porézních materiálu v místech vystavených zvýšenému pusobení vlhkosti. Vysoce kvalitní tmel na bázi silikonizované akrylátové disperze, barevne stálý, po vytvrzení vode odolný a pretíratelný. Obsahuje protiplísnová aditiva - fungicidy.

 

Tmel na dřevo

Vyrovnávání drevených, drevotrískových, cementotrískových a ostatních savých podkladu, lokální opravy a tmelení der, prasklin a nerovností, zarovnávání stykových spár v lištových a deskových spojích, vyrovnávání ploch pod nátery emailem. Velmi dobre prilne na drevo a ostatní savé materiály, po vytvrzení se nepropadá a je snadno brousitelný. Pro exteriérové aplikace nutno opatrit náterem.

 

Tmel na parkety

Tmelení spoju mezi drevenými parketami (mozaiky i velkoplošné), veškeré stavební spáry s pohybem do 15%, spojovací tmel mezi obvodovými lištami a jinými prvky drevených podlah a stenami. Vysoce kvalitní polyakrylátový pružne plastický tmel. Barevne stálý, po vytvrzení vode odolný, velmi dobre prilnavý na porézní materiály. Pretíratelný parketárskými laky, po vytvrzení muže být vytmelený povrch prebroušen smirkovým papírem. Dodáván v barvách dreva.

 

Univerzální tmel

Tmelení a vyplnování prasklin a trhlin ve zdivu a sádrokartonu, spoju mezi zárubnemi oken a dverí a zdivem, spár pod parapety a prahy, spoje s pohybem do 12,5%. Po vytvrzení transparentní, je velmi dobre prilnavý na porézní materiály i na eloxovaný hliník a PVC. Po vytvrzení vodoodpudivý, vodotesný, vode odolný (krátkodobe). Po vytvrzení pretíratelný bežnými náterovými hmotami, obsahuje fungicidy - vhodný pro sanitární aplikace.

 

Tesnicí tmel

Havarijní i bežné opravy netesných okapu a svodu, odpadových rour, spáry a tesnení kolem strešních oken, opravy i pri deštivém pocasí, stavební spáry ve vlhkém prostredí. Výborný pro vodotesné tmelení prasklin a spár s pohybem do 10%. Velmi dobre prilne k vetšine materiálu vcetne mokrých podkladu, 100% transparentní (cirý).

 

Střešní tmel

Tmelení strešních spár, mezer a puklin, bitumenových strešních materiálu a všechny obvyklé stavební materiály, tmelení spoju mezi odvodnovacími a strešními prvky, prostredek na opravy netesností strech, okapu a spádových rour, fixování bondských šindelu, naléhavé opravy i za dešte. Snadno použitelný tmel na bázi bitumenových elastomeru s výbornou prilnavostí na vetšinu materiálu. Muže být nanášen na mokré materiály, má vynikající odolnost proti stékání. Tesnení spoju s pohybem do 10%.

 

Soudafalt

Tmelení strešních spár, mezer a puklin, bitumenové materiály a všechny obvyklé stavební materiály, tmelení spoju mezi odvodnovacími a strešními prvky. Profesionální tmel na opravy netesností strech, okapu a spádových rour, naléhavé opravy i za dešte. Muže být nanášen na mokré materiály, má vynikající odolnost proti stékání. Spoje s pohybem do 10%.

 

Kamnářský tmel

Tmelení spoju kamen, krbu, ohništ, pecí a topných systému. Utesnování spoju a otvoru v místech vysokých teplot, instalace topného systému pecí, opravy konstrukcí vystavovaných vysokým teplotám. Pripraven k okamžitému použití, tvorí tvrdou spárovací hmotu. Po vytvrzení nepraská a nedrolí se, trvale odolává vysokým teplotám až do +1200 °C. Neobsahuje azbest.