Primalex a.s. Břasy je předním výrobcem nátěrových hmot v Ceské republice a na Slovensku. Od r. 2004 je členem skupiny SigmaKalon - celosvětově pusobícím výrobcem dekorativních nátěrových hmot, nátěrových hmot pro lodní prumysl a prumyslových nátěrových barev, který zaměstnává cca 10 000 lidí ve čtyřiceti ruzných zemích světa. Začlenění do skupiny SigmaKalon umožnuje dynamický rozvoj společnosti a přístup ke zdrojum a zkušenostem jedné ze světově nejvýznamnějších skupin producentu nátěrových hmot.

Základem výrobního programu jsou malířské nátěry, které si získaly oblibu jednoduchou aplikací, širokým rozsahem druhu, přiměřenou cenou a především trvale stabilní kvalitou, která je kromě vlastní laboratoře kontrolována organizací ITC Zlín. Společnost Primalex je jednou z mála, která certifikovala systémy ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001 společně a získala tak Zlatý certifikát pro integrovaný systém řízení. Získala také mezinárodně uznávané certifikáty IQNet. Primalex je generálním partnerem a čestným členem Cechu malířu a lakýrníku a členem Asociace výrobcu nátěrových hmot CR.

V dnešní době společnost Primalex dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo, zateplovací systém, prostředky na úpravu podkladu a disponuje sítí 300 Kolorovacích center Primalex pro obarvování nátěrových hmot. Ta je nejširší v rámci Ceské a Slovenské republiky s ideální dostupností pro spotřebitele ve všech regionech. Spotřebitelum jsou na nejmodernějších strojích na počkání připraveny vysoce kvalitní obarvené interiérové a fasádní nátěry, omítky a barvy na kov a dřevo. Vysoká kvalita, výběr z mnoha vzorníku a škála tisícu barevných odstínu uspokojí i nejnáročnější zákazníky.

Kromě toho nabízí společnost Primalex bohatý doprovodný servis pro zákazníky, prodejce, malíře i širokou veřejnost. Jde například o systémy slev, motivací a školení pro prodejce, semináře pro malíře, architekty a odbornou veřejnost, moderní produktové katalogy a brožury zaměřené na poradenství i inspiraci, speciální software pro vizualizaci obarvených nátěru, interaktivní webové stránky a řadu dalších podpurných aktivit.

Dukazem kvalitní práce je skutečnost, že Primalex je již dlouhou dobu nejprodávanějším nátěrovým systémem v Ceské republice i na Slovensku a název Primalex je dnes běžně používán jako synonymum pro malířský nátěr.